36+24-10 =; 70-36+42 =; 22+8-30 =; 48+12-20 =; 60 + (24-7) =; 50 - (19+9) =; 90 - (50-11) =; 70 - (25+5) = 72-4+5 =; 28+5-8 =; 36+7-9=

+5
Ответы (2)
  1. 8 июля, 16:12
    0
    36+24-10=50

    70-36+42=76

    22+8-30=0

    48+12-20 = 40

    60 + (24-7) = 77

    50 - (19+9) = 22

    90 - (50-11) = 51

    70 - (25+5) = 40

    72-4+5=73

    28+5-8=25

    36+7-9=34
  2. 8 июля, 17:41
    0
    1) 60 - 10 = 50

    2) 112 - 36 = 76

    3) 30 - 30 = 0

    4) 60 - 20 = 40

    5) 60 + 17 = 77

    6) 50 - 28 = 22

    7) 90 - 39 = 51

    8) 70 - 30 = 40

    9) 77 - 4 = 73

    10) 33 - 8 = 25

    11) 43 - 9 = 34