Разложите на множители:

а) 36ax-9ay

б) x²-2xy+y²

в) 16-c²

г) a³-8

+2
Ответы (2)
  1. 25 февраля, 22:04
    0
    16-c2=0

    c2=16

    c=4 4*4=16

    a3-8=0

    a3=8

    a=2 2*2*2=8
  2. 25 февраля, 23:46
    0
    А) 9 а (4 х-у)

    б) (х-у) ²

    в) (4-с) (4+с)

    г) (а-2) (а ²+2 а+2)