6 1/4 * 8/15-5 1/3*1/8 + 2 2/3*1 7/18 =

+5
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 07:52
    0
    1) 6 1/4 * 8/15 = 25/4 * 8/15 = 50/15 = 10/3 = 3 1/3.

    2) 5 1/3 * 1/8 = 16/3 * 1/8 = 2/3.

    3) 2 2/3 * 1 7/18 = 8/3 * 25/18 = 200/54 = 100/27 = 3 19/27.

    4) 3 1/3 - 2/3 = 2 4/3 - 2/3 = 2 2/3.

    5) 2 2/3 + 3 19/27 = 2 18/27 + 3 19/27 =

    5 37/27 = 6 10/27.