0,6 (2 у-11) = 0,4 (у-7) - 7,48

+1
Ответы (1)
  1. 22 июня, 15:37
    0
    0,6 (2 у-11) = 0,4 (у-7) - 7,48

    1,2y-6,6=0,4y-2,8-7,48

    0,8y=-3,68

    y = - 4,6