Прамавугольнае поле мае даўжыню 2770 м, а яго шырыня на 584 м меншая за даужыню. вызначце перыметр поля.

+5
Ответы (1)
  1. 5 ноября, 09:51
    0
    2770-584=2186-шырыня

    2186+2770=4956 - шырыня и даужыня

    4956*2=9912 - перыметр