Вычислите 3 2/9 - (48:45-1/3) * 2 1/11

+2
Ответы (1)
  1. 3 июня, 06:10
    0
    3 2/9 - (48/45-1/3) * 2 1/11=1 31/45

    48/45=1 3/45

    1 3/45-1/3=11/15

    2 1/11=23/11

    11/15*23/11=1 8/15 1 31/45

    3 2/3-1 8/15=1 31/45