17 3/19*0+4 5/12*1+1 1/16*2

+3
Ответы (1)
  1. 6 июля, 08:32
    0
    17 3/19 * 0 + 4 5/12 * 1 + 1 1/16 * 2 = 6 13/24

    1) 17 3/19 * 0 = 0

    2) 4 5/12 * 1 = 4 5/12

    3) 1 1/16 * 2 = 17/16 * 2 = 17/8 = 2 1/8

    4) 0 + 4 5/12 = 4 5/12

    5) 4 5/12 + 2 1/8 = 4 10/24 + 2 3/24 = 6 13/24