1 - 1 1/2 у: 3 2/5 у = 1 1/3 у - 2 7/15 у + 2 1/2

+5
Ответы (1)
  1. 9 мая, 00:45
    0
    1-1 1/2 у+3 2/5 у=1 1/3 у-2 7/15 у+2 1/2

    -1 1/2 у+3 2/5 у-1 1/3 у+2 7/15 у=2 1/2-1

    91/30 у=1 1/2

    у=1 1/2:91/30

    у=3/2:91/30

    у=3/2*30/91

    у=45/91