3,8²+6,2·3,8-4,5·7,9-4,5·2,1

+3
Ответы (1)
  1. 10 августа, 11:49
    0
    3,8²+6,2*3,8-4,5*7,9-4,5*2,1=

    1) 3,8²=3,8*3,8=14,44

    2) 6,2*3,8=23,56

    3) 4,5*7,9=35,55

    4) 4,5*2,1=9,45

    5) 14,44+23,56=38

    6) 38-35,55=2,45

    7) 2,45-9,45=2,45 + (-9,45) = - 7