6 3/10:0.28+1 8/100:1.8-10.9

(1 3/4:1/2-78 29/125:25 2/5) : 3 1/2

+2
Ответы (1)
  1. 15 января, 19:59
    0
    6 3/10:0.28+1 8/100:1.8-10.9

    (1 3/4:1/2-78 29/125:25 2/5) : 3 1/2 = 6,3:0,28+1,08:1,8-10,9 (1,75:0,5-78,232: 25,4) : 3,5 = 22,5+0,6 - 10,9 (3,5-3,08) = 23,1 - 10,9*0,42 = 23,1-4,578 = 18,522