1) (1 3/5 + 1,8) * 1/2

+2
Ответы (1)
  1. 14 августа, 18:09
    0
    (1 3/5 + 1,8) * 1/2 = (1,6 + 1,8) * 0,5 = 3,4 * 0,5 = 1,7

    или так

    (1 3/5 + 1,8) * 1/2 = (1 3/5 + 1 8/10) * 1/2 = (1 3/5 + 1 4/5) * 1/2 = 2 7/5 * 1/2 = 17/5 * 1/2 = 17/10 = 1 7/10 = 1,7