47/48 : 3 13/27 - 13/16

+4
Ответы (1)
  1. 12 июля, 17:20
    0
    47/48: (81+13) / 27 = (47/48) * (27/94) = 9 / (16*2) = 9/32

    9/32-26/32=-17/32

    Ответ: - 17/32