1) (3/16 + 1/16) + 1/4

2) 1/12+1/18+5/18+3/12

3) 2/5+3/4-23/2

+4
Ответы (1)
  1. 2 августа, 19:14
    0
    1) 4/16+1/4=4/16+4/16=8/16=1/2

    2) 2/12+6/18=1/6+2/6=3/6=1/2

    3) 8/20+15/20-230/20=-207/20