89,8:59 13/15+3/7 - (42-41 36/49) * 3.5

+4
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 14:33
    0
    2 4 5 1 3

    89,8:59 13/15 + 3/7 - (42-41 36/49) * 3.5=4 19/70

    1. 42 - 41 36/49 = 42/1-41 36/49=13/49

    2. 89,8 : 59 13/15 = 1 1/2

    3. 13/49 * 3,5 = 13/14

    4. 1 1/2 + 3,7 = 5 1/5

    5. 5 1/5 - 13/14 = 4 19/70