А) 1/4 + 4/7+9/28 б) 1/3+3/10+7/20

+5
Ответы (1)
  1. 26 марта, 10:08
    0
    а) 1/4 + 4/7+9/28 = 7/28+16/28+9/28=32/28=1 4/28=1 1/7

    б) 1/3+3/10+7/20=20/60+18/60+21/60=59/60