Решите уравнение:

12y+4y-yравно 300.

+2
Ответы (2)
  1. 17 июня, 16:14
    0
    12 у + 4 у - у = 300

    15 у = 300

    у = 300:15

    у = 20
  2. 17 июня, 19:07
    0
    12y+4y-у=300.

    15 у=300

    у=300 : 15

    у=20

    проверим

    12*20+4*20-20=300

    240+80-20=300

    300=300