Приведите дроби к общему знаменатилю 5/16 и 7/12 2/21 и 3/14 5/18 и 11/30 12/25 и 17/20

+1
Ответы (1)
  1. 10 января, 11:17
    0
    Для 5/16 и 7/12 48

    16*3=48

    12*4=48

    для 2/21 и 3/14 42

    21*2=42

    14*3=42

    для 5/18 и 11/30 90

    18*5=90

    30*3=90

    для 12/25 и 17/20 100

    25*4=100

    20*5=100