5•[3.42+0,04:0,125) - 5,2•0,25+0,897) =

+5
Ответы (1)
  1. 22 июля, 11:20
    0
    5 * ((3,42+0,04/0,125) - 5,2*0,25+0,897) = 16,685

    1) 0,04/0,125=0,32

    2) 3,42+0,32=3,74

    3) 5,2*0,25=1,3

    4) 0,897-1,3=-0,403

    5) 3,74 + (-0,403) = 3,373

    6) 5*3,337=16,685