А) (1 3/8 + 1 3/4 - 0,411) : 0, 59 =

б) (6 7/15 - 1, 4) : (2 4/5 + 1, 2) =

+2
Ответы (1)
  1. 24 мая, 03:42
    0
    А) (1 3/8 + 2 3/4 - 0,411) : 0,59=6,3

    11/8 + 11/4=33/8 = 4,125

    4,125 - 0,411 = 3,714

    3,714 : 0,59 = 6,3

    б) (6 7/15 - 1,4) : (2 4/5+1,2) = 1,27

    (6 7/15 = 6,47) (6,47 - 1,4) = 5,07

    (2 4/5 = 2,8) (2,8 + 1,2) = 4

    5,07 : 4 = 1,27