3 1/9 : 2 1/3 - 2 5/6

+5
Ответы (1)
  1. 4 июня, 06:37
    0
    3 1/9 : 2 1/3 - 2 5/6 = 28/9 : 7/3 - 17/6 = 28/9 * 3/7 - 17/6 = 4/3 - 17/6 = 8/6 - 17/6 = - 9/6 = - 1,5

    Ответ: - 1,5