Решите

2-5/3+1/6

1/3-2 - (-4/9)

+2
Ответы (1)
  1. 5 марта, 06:15
    0
    1) 2 - 5/3 + 1/6 = 2 - 10/6 + 1/6 = 12/6 - 10/6 + 1/6 = 3/6 = 1/2 = 0,5.

    2) 1/3 - 2 - (-4/9) = 1/3 - 2 + 4/9 = 3/9 - 2 + 4/9 = 3/9 - 18/9 + 4/9 = - 11/9 = - 1 2/9.