256 + (Х*3-100) : 5=150*2+11

+1
Ответы (1)
  1. 17 июля, 03:27
    0
    (х*3-100) / 5=150*2+11-256

    (х*3-100,0=55*5

    х*3-100=275

    х*3=375

    х=375/3

    х=125