1) (-6) : (-2) + (-8) : 4 - (-2) = 2) - 6*4-84: (-3.8+1.7) = 3) (-8) : (-4) - (-6) : 3 - (-3) = 4) (-6+6.4-10) : (-8) * (-3)

+4
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 01:23
    0
    1) (-6) : (-2) + (-8) : 4 - (-2) = 3 + (-2) - (-2) = 3

    2) - 6*4-84: (-3.8+1.7) = - 24-84: (-

    2.1) = 108: (2.1) = - 51,4

    3) (-8) : (-4) - (-6) : 3 - (-3) = 2 - (-2) = 4

    4) (-6+6.4-10) : (-8) * (-3) = 9,6:24=0,4