58000-12*100*30=

902+17000:1000*4=

85000-100:25*68=

+5
Ответы (1)
  1. 6 февраля, 09:59
    +1
    58000-12*100*30=22000

    1) 12*100=1200 2) 1200*30=36000 3) 58000-36000=22000

    902+17000:1000*4=970

    1) 17000:1000=17 2) 17*4=68 3) 902+68=970

    85000-100:25*68=84728

    1) 100:25=4 2) 4*68=272 3) 85000-272=84728