5,25• (-0,1+3,05) - 3,05• (5,25-0,1) =

+4
Ответы (1)
  1. 3 марта, 10:04
    0
    5,25 * (-0,1+3,05) - 3,05 * (5,25-0,1) = - 0,22

    1) - 0,1+3,05=2,95

    2) 5,25*2,95=15,4875

    3) 5,25-0,1=5,15

    4) 3,05*5,15=15,7075

    5) 15,4875-15,7075 = - 0,22