6 8/15 - 3 7/10 - 2 16/27 : 3 1/9 + 5/17 * 79 1/3 : 5 =

+1
Ответы (1)
  1. 10 сентября, 09:37
    0
    1) 2 16/27 : 3 1/9 = 70/27 : 28/9 = 70/27 * 9/28 = 5/6

    2) 5/17 * 79 1/3 = 5/17 * 238/3 = 70/3 = 23 1/3

    3) 23 1/3 : 5 = 70/3 : 5 = 70/3 * 1/5 = 14/3 = 4 2/3

    4) 6 8/15 - 3 7/10 = 98/15 - 37/10 = (98 * 2 - 37 * 3) / 30 = 196/30 - 111/30 = 85/30 = 17/6 = 2 5/6

    5) 2 5/6 - 5/6 = 17/6 - 5/6 = 12/6 = 2

    6) 2 + 4 2/3 = 2/1 + 14/3 = 2 * 3 + 14 * 1) / 3 = 6/3 + 14/3 = 20/3 = 6 2/3

    ответ 6 2/3