2/x-4 - x+8/x во 2 степени - 16 - 1/x

+4
Ответы (1)
  1. 21 декабря, 23:25
    0
    D=25-4*2 * (-3) = 25+24=49

    x1=5+7^/4=12/4=3

    x2=5-7^/4=-2/4=-1/2