4 цел. 1/2*0,4:0,15 * 1 цел 2/3=

+5
Ответы (1)
  1. 29 марта, 20:22
    0
    4 1/2 * 0,4 : 0,15 * 1 2/3=20

    1) 4 1/2 * 1 2/3=9/2 * 5/3=15/2=7 1/2=7,5

    2) 7,5 * 0,4=3

    3) 3: 0,15=20