Запеши дроби 1/2,2/3,3/4,1/6,3/8,5/12 со знаменателем 24

+2
Ответы (2)
  1. 7 октября, 18:08
    0
    1/2=12/24

    2/3=16/24

    3/4=18/24

    1/6=4/24

    3/8=9/24

    5/12=10/24
  2. 7 октября, 19:29
    0
    12/24

    16/24

    18/24

    4/24

    9/24

    10/24