4 7/32 - (3 3/4-1 7/32)

+5
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 22:24
    0
    1) 3 3/4 - 1 7/32 = 15/4 - 39/32 = (15 * 8 - 39 * 1) / 32 = 120/32 - 39/32 = 81/32 = 2 17/32

    2) 4 7/32 - 2 17/32 = 135/32 - 81/32 = 54/32 = 27/16 = 1 11/16

    Ответ: 1 11/16