А) (1/14-2/7) : (-3) - 6 1/13: (6 1/13)

+5
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 18:45
    0
    А) (1/14-2/7) : (-3) - 6 1/13: (6 1/13) = (1/14 - 4/14) : (-3) - 1 = - 3/14 * (-1/3) - 1 = 1/14 - 1 = - 13/14