А) 1-1/2 б) 1-1/3 в) 1-2/3 г) 1-1/4

+5
Ответы (1)
  1. 24 октября, 14:56
    0
    А) 1-1/2=1/2

    б) 1-1/3=2/3

    в) 1-2/3=1/3

    г) 1-1/4=3/4