5^ (2x) - 5^ (x+1) + 4 = 0

+4
Ответы (2)
  1. 31 августа, 21:58
    0
    5^ (2x) - 5*5^x+4=0

    По теореме Виета:

    5^х1=1 х1=0

    5^х2=4 х2=log (5; 4)
  2. 31 августа, 23:41
    0
    10 Х-5 Х+5+4=0

    5 Х=-1

    Х=0,2