635400 / 9 / 100 + 9004 х 50 - 52360 - 57 Х 65 равно

+4
Ответы (1)
  1. 5 января, 17:01
    0
    1) 635400:9=70600

    2) 70600:100=706

    3) 9004 х50=450200

    4) 57 х65=3705

    5) 52360-3705=48655

    6) 706+450200=4509067 7) 450906-48655=402251