Х (3+2) + (5-3) х=х (9-3) + 2

+4
Ответы (2)
  1. 7 февраля, 14:30
    0
    3 х+2 х+5 х-3 х=9 х-3 х+2

    7 х-6 х=2

    х=2
  2. 7 февраля, 14:36
    0
    3 х+2 х+5 х-3 х=9 х-3 х+2

    7 х=6 х+2

    7 х-6 х=2

    х=2

    Проверка

    2 * (3+2) + (5-3) * 2=2 * (9-3) + 2

    6+4+10-6=18-6+2

    14=14