Обчисли 1000 - (360/4-420/70-7*2) / (10) * (8)

+4
Ответы (1)
  1. 17 января, 22:14
    0
    1) 7*2=14

    2) 360/4=90

    3) 420/70=6

    4) 90-6=84

    5) 84-14=70

    6) 10*8=80

    7) 70/80=0,875

    8) 1000-0,875=999,125