Разложи на множители:

Б) y^3 + 4y^2-32y

В) x^3-9x^2+18x-ax^2+9ax-18a

Г) 2y^3+my^2+6y^2+3my-20y-10m

+5
Ответы (1)
  1. 3 июля, 05:36
    0
    Б) у (у^2+8 у-4 у-32) = у (у (у+8) - 4 (у+8)) =

    у (у+8) (у-4) ;

    в) х (х^2-9 х+18) - а (х^2-9 х+18) =

    (х-а) (х^2-6 х-3 х+18) =

    (х-а) (х (х-6) - 3 (х-6)) = (х-а) (х-6) (х-3) ;

    г) 2 у (у^2+3 у-10) + m (y^2+3y-10) =

    (2y+m) (y^2+5y-2y-10) =

    (2y+m) (y (y+5) - 2 (y+5)) =

    (2y+m) (y+5) (y-2).