3 дес.*4 = 24 дес.*5 = 14 сот.*3 = 23 сот.*6=

+2
Ответы (2)
  1. 11 июня, 11:27
    0
    1) 120,2) 1200,3) 4200,4) 13800
  2. 11 июня, 13:03
    0
    30*4=120

    240*5=1200

    1400*3=4200

    2300*6=13800