2• (0,6 у+1,85) - 0,7=1,3 у

+1
Ответы (1)
  1. 27 мая, 10:28
    0
    2 * (0.6 у+1.85) - 0.7=1.3 у

    1.2 у+3.7-0.7=1.3 у

    1.2 у-1.3 у=0.7-3.7

    -0.1 у = - 3 - 3/-0.1 = 30

    у=30