X:6 2/5 = 5 5/8 : 7 1/2

+2
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 20:10
    0
    Х: 6 2/5 = 5 5/8 : 7 1/2

    х: 32/5 = 45/8 : 15/2

    х = (32/5 * 45/8) / 15/2

    х = 36 / 15/2

    х = 72/15 = 4 12/15 = 4 4/5