25 · (20005 - 4015) + (250000 - 500) : 250

(5000 - 4080) : 115 + (10000 - 8512) : 124

+4
Ответы (2)
  1. 25 мая, 16:45
    0
    25 · (20005 - 4015) + (250000 - 500) : 250 =

    25 * 15990 + 249500 : 250 =

    399750 + 998 = 400748

    (5000 - 4080) : 115 + (10000 - 8512) : 124 =

    920 : 115 + 1488 : 124 =

    8 + 12 = 20
  2. 25 мая, 17:13
    0
    1) 20005-4015=15990

    2) 250000-500=249500

    3) 5000-4080=920

    4) 10000-8512=1488

    5) 25*15990=399750

    6) 249500:250=998

    7) 920:115=8

    8) 1488:124=12

    9) 399750+998+8+12=400768