3 1 / 8 - 2 2 / 3 + 1/2

+2
Ответы (1)
  1. 9 марта, 17:52
    0
    3 (1/8) - 2 (2/3) + 1/2=

    = (25/8) - (8/3) + (1/2) =

    = (25*3) / (8*3) - (8*8) / (3*8) + (1*12) / (2*12) =

    = (75/24) - (64/24) + (12/24) =

    = (75-64+12) / 24=

    =23/24