1 1/5*2 5/6

-4/9*2 1/4

9/20 * (-3 4/9)

-1 5/16 * (-3 3/7)

+4
Ответы (1)
  1. 4 сентября, 17:12
    0
    1 1/5*2 5/6 = 6/5*17/6=17/5=3 2/5=3,4

    -4/9*2 1/4=-4/9*9/4 = - 1

    9/20 * (-3 4/9) = 9/20 * (-31/9) = - 31/20=-1 11/20=-1 55/100=-1,55

    -1 5/16 * (-3 3/7) = - 21/16 * (-24/7/) = 9/2=4 1/2=4 5/10=4,5