7 1/5*2 1/8 + 7 1/5*5/8

+5
Ответы (2)
  1. 8 марта, 07:34
    0
    1) 7 1/5*2 1/8 = 36/5*17/8 = 153/10

    2) 36/5*5/8 = 9/2

    3) 153/10+9/2 = 153/10+45/10 = 198/10 = 19 8/10 = 19 4/5
  2. 8 марта, 08:51
    0
    7.1/5*2.1/8+7.1/5*5/8=7.1/5 (2.1/8+5/8) = 7.1/5*2.6/8=7.1/5*2.3/4=36/5*22/8 = 36/5*11/4=396/20=99/5=19.4/5