5 000 : 100 + 499

(50 100 - 100) : 100

900 - (600-130*4) : 10

800-250+130:5*5

900-348:4*6

696-612:6:3

+2
Ответы (1)
  1. 18 апреля, 08:01
    0
    1) 5000:100+499 = 50+499 = 549;

    2) (50100-100) : 100 = 50000:100 = 500;

    3) 900 - (600-520) : 10 = 900-80:10 = 900-8 = 892;

    4) 800-250+130:5*5 = 550+130 = 680;

    5) 900-348:4*6 = 900-87*6 = 900-522 = 378;

    6) 696-612:6:3 = 696-102:3 = 696-34 = 662.