1 1/3 * (-3/4) - (2 1/7) * 1 2/5

+3
Ответы (1)
  1. 3 ноября, 00:25
    0
    1 1/3 * (- 3/4) - 2 1/7 * 1 2/5 = - 4

    1) 1 1/3 * (-3/4) = - 4/3*3/4 = - 1

    2) 2 1/7 * 1 2/5=15/7 * 7/5=3

    3) - 1 - 3 = - 4