1000*10 - (100*10) + 45*4/2

+3
Ответы (2)
  1. 12 апреля, 23:25
    0
    1000*10 - (100*10) + 45*4/2=10.000-1000+45*2=9000+90=9090
  2. 13 апреля, 00:18
    0
    1000*10 - (100*10) + 45*4/2 = 9 090

    1) 100 · 10 = 1 000

    2) 1000 · 10 = 10 000

    3) 45 · 4 = 180

    4) 180 : 2 = 90

    5) 10 000 - 1 000 = 9 000

    6) 9 000 + 90 = 9 090