А) 13,8:3 5/6-1 1/5 б) (18 1/4-17 5/6) * 8,4+6,5

+4
Ответы (1)
  1. 22 мая, 09:13
    0
    А) 13,8:3 5/6-1 1/5

    13,8:3 5/6 = 69/5*6/23=18/5

    18/5-6/5=12/5=2 2/5

    б) (18 1/4-17 5/6) * 8,4+6,5

    18 1/4-17 5/6=1 + (3/12-10/12) = 1-7/12=5/12

    5/12*8,4=5/12*42/5=7/2=3 1/2

    3 1/2+6 1/2=10