A) (-8,06:2,6-0,7) : (-0,19) * (0,01)

d) 6 3/7-7 2/3) : (2 4/5)

c) (5 4/5-7 2/3) : (2 4/5)

+1
Ответы (1)
  1. 14 июля, 20:58
    0
    A) (-3,1-0,7) : (-0,19) •0.01 = - 3,8: (-0,19) •0,01=20•0,01=0,2

    Б) 9-24:4,8=9-5=4

    B) 10,8-24:4,8=10,8-5=5,8