38+3 * (Х-2) = 2 хэлп прошу

+3
Ответы (2)
  1. 21 ноября, 20:29
    0
    38+3 х-6=2

    3 х+32=2

    3 х=-32+2

    3 х=-30

    Х=-10
  2. 21 ноября, 21:36
    0
    38+3x-6=2

    38-6-2=3x

    30=3x

    x=30:3

    x=10

    Ответ 10